Kaip patikrinti firminio popierinio puodelio grafinį dizainą?

Žingsnis po žingsnio vadovas, kaip patikrinti pagal užsakymą atspausdintų popierinių puodelių grafinį dizainą, spalvas ir tikrinimą

1. Techninių aspektų tikrinimas

Peržiūrėkite visas gaires visuose atitinkamo prekės ženklo produkto šablono puslapiuose

Paprastai šie dalykai atrodo taip, kaip nurodyta toliau (pavyzdys). Patikrinkite kiekvieną iš jų žingsnis po žingsnio.

 • Paruoškite vieną, atvirą, redaguojamą .pdf vektorinį failą su meno kūriniu viename atskirame sluoksnyje.
 • Visa pagrindinė grafika turi būti saugioje zonoje.
 • Grafinio dizaino fonas turi užpildyti visą spausdinimo plotą.
 • Logotipą ir tekstus lenkite pagal gairių tinklelį, kitaip tiesūs tekstai ant puodelio atrodys išlenkti.
 • Visi grafiniame dizaine naudojami grafiniai elementai turi būti bent 300 dpi kokybės.
 • Visus grafinius elementus patalpinkite į failą, nesusiekite jų.
 • Konvertuokite visus šriftus į kreives.
 • Nenaudokite plonesnių nei 1 pt linijų. nes jie gali skirtis nuo išvaizdos ekrane.
 • Būkite atsargūs rašydami mažesnį nei 6 pt tekstą. taip pat smulkius simbolius ©, ™, ® ir t. t., nes jie gali būti neįskaitomi.
 • Tamsiai juodai spalvai, naudojamai vienspalviame fone, naudokite C30 M30 Y30 K100.
 • Atkreipkite dėmesį, kad nedideli (iki 20 %) spalvų skirtumai gali būti sunkiai pastebimi galutiniame atspaude.
 • Naudokite tik CMYK spalvas. Spalvos iš kitų erdvių, pavyzdžiui, Pantone, RAL ir t. t., bus automatiškai konvertuojamos į CMYK, o tokio konvertavimo rezultatai negali būti skundo pagrindas.
 • Atsižvelkite į tai, kad skirtingi raštai ir horizontalios linijos, einančios aplink puodelį, gali nesusijungti vertikalioje puodelio siūlėje. Vertikalūs poslinkiai gali siekti iki kelių mm.
 • Dėl naudojamo popieriaus skirtumų puodelio išorinio sluoksnio balta spalva ir jo temperatūra gali skirtis nuo vidinio sluoksnio, įvyniojimo ir sandarinimo.
Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus, pritaikytų individualiai atspausdintu logotipu, grafinis dizainas: rainbowcups pritaikytų popierinių puodelių grafinis dizainas

2. Spalvų tikrinimas

Spalvų mokslas yra sudėtingas dalykas

Spalvų vertinimas yra labai sudėtinga tema, nes jis priklauso nuo to, kaip mes suvokiame spalvas savo protu (jis jas apdoroja, priklausomai nuo kaimyninių spalvų ir raštų), nuo mūsų amžiaus (vyresni žmonės linkę matyti šiltesnes spalvas), nuo to, kiek spalvų receptorių turime savo akyse (paprastai visi turi 3, bet yra žmonių, kurie turi 4 arba 2). Spausdintinio atspaudo atveju tai priklauso nuo spausdinimo technikos, spausdinimo pagrindo (popieriaus ar skaidraus plastiko tipo) ir šviesos šaltinio (nes matome nuo atspaudo atsispindinčią šviesą). Permatomų plastikinių puodelių atveju tai taip pat sudėtinga, nes atspausdinta spalva priklauso nuo žemiau esančios spalvos (pvz., baltas fonas, pridėtas dėl geresnio atspindžio) arba nuo į puodelį įpilto gėrimo spalvos. Vertinant spalvas kompiuteriu, viskas tampa dar sudėtingiau, nes 99 % kompiuterių ekranų negali matyti spausdinimo spalvų (jos yra už jų spalvinės erdvės ribų). Spausdinimo technika taip pat labai svarbi, nes CMYK nustatytos spalvos nėra galutinės, o tik nurodomos maišomų dažų proporcijos. Be to, egzistuoja spausdinimo ir gamybos tolerancijos, todėl galutinio gaminio spalvos gali skirtis +/-15 % nuo projektinių verčių.

Tikrai verta skirti šiek tiek laiko ir perskaityti pagrindinius “Vikipedijos” straipsnius apie spalvų erdvę, spalvas ir spalvinį matymą apskritai.

Tobulame pasaulyje viskas turi būti sukalibruota, tačiau realybėje dirbti su klientu per atstumą yra tikrai sunku, o dažnai net neįmanoma, nes tai atsveria paties produkto kainą. Taigi, net jei klientas ir pritars grafiniam dizainui, kai bus pateiktas galutinis produktas, galite susidurti su pretenzija dėl spalvų, nes klientas galbūt pirmiausia netinkamai įvertino spalvas.

Spalvų tikrinimas

Toliau išvardysime kai kuriuos apribojimus, susijusius su įvairių tipų tikrinimo būdais.

 

 • Jei SPR – kalibruotas atspausdintas bandomasis atspaudas (kalibruotas atspaudas), gali būti spalvinių nuokrypių dėl spausdinimo technologijos ir naudojamo pagrindo (popieriaus rūšies) skirtumų, taip pat dėl įvertinimui naudojamos šviesos rūšies. Turi būti naudojama natūrali dienos šviesa arba kalibruotas šviesos šaltinis, nes kitaip vertinant spalvas dirbtinėje šviesoje gali būti padaryta klaidų, pavyzdžiui, ruda spalva gali atrodyti violetinė. Kai kurie popieriai atspindi šviesą kitaip nei kiti, taip pat kai kurie popieriai sugeria dažus daug labiau nei kiti, o tai taip pat turi įtakos spalvoms. Kalibravimas padeda sušvelninti kai kurias iš šių problemų, tačiau jis nėra tobulas. Taigi, kai turite didelį užsakymą ir klientas yra jautrus savo įmonės spalvoms, tai yra geriausias būdas įvertinti spalvas.

 

 • Spausdinant bandomąjį variantą (nekalibruotą atspaudą) gali būti spalvų nuokrypių dėl spausdinimo technologijos ir naudojamo pagrindo (popieriaus rūšies) skirtumų, taip pat dėl nekalibruoto biuro spausdintuvo ar internetinės spaustuvės atkuriamų spalvų. Be to, pridėsime viską, kas buvo pasakyta anksčiau apie šviesą ir popierių. Nesitikėkite gauti to, ką matote.

 

 • Skaitmeninės patikros atveju (kalibruotame kompiuterio monitoriuje) spalvos skirsis dėl skirtingo monitoriaus spalvų atkūrimo (spinduliavimo ir atspindėjimo), dažnai dėl netinkamos grafinio dizaino programinės įrangos konfigūracijos arba dėl to, kad nėra atnaujinto kalibravimo. Monitoriuose taip pat naudojamas spinduliuojantis šviesos šaltinis, kai atspaudas yra atspindintis. Kompiuterių monitoriai, skirti CMYK spalvų erdvei, turi 99 % apimti “AdobeRGB” arba DCI-P3 spalvų erdvę. Šie monitoriai vadinami plačia gama, o daugelis pardavėjų turi kitus pavadinimus, pvz., dreamcolour ar kt. Vis dėlto nesitikėkite, kad gausite būtent tai, ką matote.

 

 • Skaitmeninės “patikros” atveju ( standartiniame kompiuterio monitoriuje) spalvos skirsis dėl skirtingo jūsų monitoriaus spalvų atkūrimo ir ribotos spalvų erdvės, kurią jis gali atkurti. Be to, juose nėra jokio monitoriaus ir programinės įrangos kalibravimo. Monitoriuose taip pat naudojamas spinduliuojantis šviesos šaltinis, kai atspaudas yra atspindintis. Spausdinimo spalvų neįmanoma parodyti sRGB monitoriuose, nes jų spalvų erdvė yra mažesnė. Naudoti tokią sąranką spalvoms vertinti – pati blogiausia idėja, nes nesitikėkite, kad gausite tai, ką matote.

Pagrindinis bet kurios patikros tikslas – bendrai įvertinti grafinį dizainą, elementų išdėstymą, dydį ir tekstų teisingumą, tačiau ji niekada 100 % neatspindės galutinio spaudinio, ypač spalvų.

Taigi įsitikinkite, kad klientas visa tai supranta ir kad jam tai nebuvo paaiškinta trumpai. Priešingu atveju galite sulaukti kliento pretenzijų.

Atsakydami į klausimą, ar galime atlikti nedidelį bandomąjį bandymą, tik kelis jūsų firminio gaminio vienetus, kad įvertintume spalvas? Taip ir ne.

Dėl to, kaip organizuojama mūsų gamyba, tai kainuotų tiek pat, kiek ir MOQ (minimalus užsakymo kiekis), todėl dažnai tai yra tas pats, kas užsakyti 1000 pritaikytų popierinių puodelių, todėl mes paprasčiausiai to atskirai nedarome. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad keičiasi mūsų spausdinimo būdai, todėl užsakant 1000 ir 100 000 puodelių mes naudojame skirtingus būdus, kurie gali turėti įtakos ir spalvoms. Tačiau yra ir kitas būdas patikrinti, kaip dizainas atrodys ant puodelio – žr. pirmiau (žirklės ir juosta).

Ar bijote, kad spausdintos spalvos bus tokios, kokių norite?

Užsisakykite pavyzdinį atspaudą (SPR ) – atspausdintą bandomąjį atspaudą, kuris yra kalibruotas skaitmeninis atspaudas, imituojantis galutinio gaminio spalvas, ir apžiūrėkite jį savo vietoje, esant skirtingam apšvietimui. Tačiau turėkite omenyje, kad dėl skirtingo popieriaus ir spausdinimo būdų vis tiek galimi nedideli spalvų nuokrypiai, tačiau vis tiek tai yra daug geresnis spalvų vertinimo metodas nei žiūrint į nekalibruotą kompiuterio monitorių su ribota sRGB spalvų erdve.

Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus, pritaikytų individualiai atspausdintu logotipu, grafinis dizainas: SPR pavyzdys_spausdintas

3. Vietos ir dydžio tikrinimas

Įdomu, kaip atrodys jūsų pasirinktas pagal užsakymą atspausdintas gaminys?

Užsisakykite produkto vizualizavimo (VIS ) paslaugą ir mes ją parengsime pagal paruoštą grafinį dizainą, kurį mums pateiksite. Tai 2D 3D modelio su jūsų grafika atvaizdavimas.

Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus, pritaikytų individualiai atspausdintu logotipu, grafinis dizainas: rainbowcups pritaikytų popierinių puodelių grafinis dizainas
Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus, pritaikytų individualiai atspausdintu logotipu, grafinis dizainas: KPI-200TW (10) Termo dvigubos sienelės (TW) popierinis kavos puodelis su individualia spauda 200-250 ml, 8 oz (VIS2)

Firminio popierinio puodelio grafinis dizainas pagal rainbowcups’ šabloną

Vizualizavimas (3D atvaizdavimas)

Galutinis produktas (tikra nuotrauka)

Kiti pagal užsakymą atspausdintų popierinių puodelių vizualizacijos (VIS) pavyzdžiai:

Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus, pritaikytų individualiai atspausdintam logotipui, grafinis dizainas: popierinių puodelių grafinio dizaino vizualizacija (66)
Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus puodelių su individualiai atspausdintu logotipu grafinis dizainas: popierinių puodelių grafinio dizaino vizualizacija (40)
Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus puodelių su individualiai atspausdintu logotipu grafinis dizainas: popierinių puodelių grafinio dizaino vizualizacija (45)
Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus puodelių su individualiai atspausdintu logotipu grafinis dizainas: popierinių puodelių grafinio dizaino vizualizacija (51)
Firminių ekologiškų popierinių puodelių, ledų puodelių, porcijinio cukraus puodelių su individualiai atspausdintu logotipu grafinis dizainas: popierinių puodelių grafinio dizaino vizualizacija (10)

4. Geriausias būdas apskritai patikrinti firminio popierinio puodelio grafinį dizainą

Paimkite juostą ir žirkles į rankas!

Paprasčiausiai užsisakykite SPR (kalibruoto pavyzdžio atspaudą) arba spausdinkite be mastelio 1:1 mastelio grafinį dizainą iš rainbowcups šablono (tačiau negalėsite tinkamai įvertinti spalvų). Iškirpkite jį žirklėmis išilgai pjovimo linijos, o šonus suklijuokite lipnia juosta, kad susidarytų puodelis be dugno. Įdėkite ant esamo balto puodelio ar kito popierinio puodelio pavyzdžio.

Atsižvelkite į tai, kad skirtingi raštai ir horizontalios linijos, einančios aplink puodelį, gali nesusijungti vertikalioje popierinio puodelio siūlėje. Vertikalūs poslinkiai gali būti iki kelių mm, todėl rezultatas gali būti kitoks, nei tikėtasi (žr. pavyzdį šalia, jis siuvamas, bet idėja ta pati).

Tada patikrinkite, ar visi tekstai ir logotipai yra tinkamo dydžio, tinkamose vietose ir ar jie tinkamai sulenkti. Patikrinkite, ar tekstai ir logotipai aiškiai matomi ir nėra iškraipyti (arba yra tinkamai iškraipyti). Pavyzdžiui, dėl popierinio puodelio geometrijos (tai yra apverstas aukštyn kojomis nupjautas kūgis), jei norite, kad logotipas ar tekstas ant puodelio būtų tiesus, jis turi būti išlenktas į geltoną tinklelį. Jei dizaine paliksite tiesią liniją ar tekstą, jis bus suvokiamas kaip kreivė.

Turėkite omenyje, kad dėl naudojamo popieriaus skirtumų puodelio išorinio sluoksnio balta spalva ir jo spalvinė temperatūra gali skirtis nuo vidinio sluoksnio, įvyniojimo ir sandarinimo.

Patikrinkite viską dienos šviesoje ir įsitikinkite, kad rezultatas jus 100 % tenkina, taip pat žinokite apie galimus neatitikimus, susijusius su išdėstymu, iškraipymais ir spalvomis. Du kartus patikrinkite visus tekstus ir grafinius elementus, nes spausdinsime būtent tai, ką matote.

Visa tai būtinai atlikite prieš galutinai patvirtindami grafinį dizainą, nes po to, kai jis patenka į gamybą, jau būna per vėlu.

Įsitikinkite, kad jūsų klientas yra gerai išsilavinęs minėtu klausimu ir supranta visus šiuos klausimus, niuansus, turi realių lūkesčių ir tinkamai patikrino grafinį dizainą, kitaip galite turėti rimtų problemų.

Toliau skaitykite šį galutinį ekspertų vadovą apie tai, kaip pasirinkti, užsakyti ir suprojektuoti pagal užsakymą spausdintus popierinius puodelius